107,6 FM

Nocne obrady. "Robimy jaja czy nie?"

"Robimy jaja czy nie? - pyta jeden z posłów KO. "Skoro wszystko mamy uchylać i nie procedować nad tym, to bądźmy konsekwentni" - odpowiada posłanka. Nagrania z komisji sprawiedliwości, która obradowała nad projektem PiS nowelizującym ustawy sądowe, opublikowała TVP Info.

W piątek po godz. 5 nad ranem po całonocnych obradach sejmowa komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała projekt PiS nowelizujący ustawy sądowe. Przyjęła do niego 22 poprawki zgłoszone przez posłów PiS. Odrzucono ponad 80 poprawek opozycji, które mają być jednak przedstawione w drugim czytaniu w Sejmie jako wnioski mniejszości.

Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu wraz z przyjętymi poprawkami głosowało 14 posłów komisji, przeciwko było 10, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Jak podaje TVP Info, kamery ich stacji podczas przerwy w obradach komisji zarejestrowały rozmowy kilku posłów i posłanek Koalicji Obywatelskiej.

Jeden z posłów KO w rozmowie z posłanką pyta: "Robimy jaja czy nie?". "Skoro wszystko mamy uchylać i nie procedować nad tym, no to bądźmy konsekwentni" - odpowiada posłanka. Ten stwierdza z kolei, że "to już jest takie wiesz, kodziarskie". "Dopóki nie mamy jakiejś innej strategii wspólnej, to trzymajmy się tej, którą mamy. Nie robimy jaj i nie pracujemy nad projektem, bo jesteśmy za odrzuceniem go w całości" - odpowiada kobieta. "Czyli jesteśmy za wykreśleniem tego tekstu preambuły, ponieważ jest niepotrzebny" - mówi poseł KO. Na co posłanka odpowiada: "Nie, żadnej preambuły, bo żadnej ustawy nie chcemy".

Kolejna z rozmów - jak dodaje TVP Info - toczyła się między posłanką Kamilą Gasiuk-Pihowicz a posłanką Magdaleną Filiks. "Ja zgłaszam wniosek formalny, który był ustalany między sobą, a ty mi piszesz SMS-a, że ja skończyłam dyskusję. Nie Kamila, nie jesteś tu sama! Nie!" - mówi Filiks. "No bo złożyłaś wniosek o odrzucenie" - odpowiada Gasiuk-Pihowicz. "I bardzo dobrze. I go ustaliliśmy, bo jesteśmy tu zespołem, prawie się nam udało" - stwierdza była liderka KOD-u.

« 1 »
 • podajnik
  20.12.2019 12:10
  Wydawało mi się że Ja Ja to Jacek Jaśkowiak, udawany kandydat Platformy na prezydenta kraju.
  Tutaj widzę, że jaja to posłanki, zaczynając od Jachiry, której znajomi zostali siłą wyniesieni z sejmu po tym jak ich zaprosiła na protest w czasie obrad. Aż po Myszkę agresorkę, która pokłuciła się z koleżanką i innych z KO.
  W tej całej żenadzie najmniej żal mi kasty sędziów.
  doceń 11
 • anioł 4
  20.12.2019 13:00
  To są nocne rozmowy o Polsce . Powinno się je upublicznić i puszczać we wszystkich stacjach telewizyjnych. Czy niektórym p. posłom chodzi o dobro Polski i wymiaru sprawiedliwości, czy o zwykłą zadymę?
  doceń 9
 • Jacek_Z
  20.12.2019 21:21
  Oglądałem transmisję z tej komisji - tzn. początkowe 3 godziny, bo więcej się nie dało. "Jaja" to sobie robili inni - kto oglądał to widział. Nawet biuro legislacyjne sejmu było przeciw zmianom. Kolejna nowelizacja ustawy robiona nocą w pośpiechu bez refleksji i zastanowienia. I uchwalono kolejnego gniota. Stare powiedzenie mówi "w nocy robota ....." Pozdrawiam wszystkich rozumnych
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama