107,6 FM

Katowice-Panewniki. Szopka w bazylice franciszkanów gotowa. Jedna z największych w Europie

Szopka w bazylice franciszkanów w Katowicach-Panewnikach - już gotowa. Wierni będą mogli ją podziwiać już w czasie pasterki. W tym roku przygotowanie jednej z największych szopek w Europie pochłonęło 2 tygodnie.

23 metry szerokości i 18 metrów wysokości. Jedna z największych europejskich szopek - w bazylice franciszkanów w Katowicach-Panewnikach - jest już gotowa. W tym roku jej przygotowanie - zajęło dwa tygodnie - jak powiedział Radiu eM ojciec Alan Rusek, proboszcz panewnickiej bazyliki:

 

Boczna część szopki nawiązuje do rozpoczętego w 1. niedzielę Adwentu trzyletniego programu duszpasterskiego "Eucharystia daje życie”. Znaleźli się tam czekający na beatyfikację: kardynał Stefan Wyszyński i ksiądz Jan Macha:

 

- tłumaczył proboszcz, ojciec Alan Rusek. W ogrodzie klasztornym będzie można również - jak co roku - odwiedzić ruchomą szopkę i żywą stajenkę.

Katowice-Panewniki. Szopka w bazylice franciszkanów gotowa. Jedna z największych w Europie   Szopka w bazylice w Katowicach-Panewnikach Marcin Iciek / Radio eM

Wierni będą mogli zobaczyć szopkę podczas pasterki.
 


 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama