107,6 FM

Lex Żabka, czyli "Solidarność' przeciw obchodzeniu ustawy dot. handlu w niedziele

Solidarność apeluje do rządu o nowelizację ustawy zakazującej handlu w niedziele. Chce ograniczeń dla sklepów, które mają status placówek pocztowych - informuje piątkowy "Super Express".

"Przed świętami wystosowaliśmy pismo do szefa klubu PiS, pana marszałka Ryszarda Terleckiego, oraz do minister rodziny. Apelujemy o to, by jak najszybciej znowelizować ustawę. Uważamy, że obchodzenie prawa przez niektóre sieci jest niebezpieczne, worek się rozsypał i może to skutkować tym, że ustawa będzie jeszcze bardziej dziurawa" - powiedział "SE" przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara.

Zapewnia, że "nie chodzi o to, żeby pozamykać wszystkie Żabki na cztery spusty". "Sklepy tej sieci będą mogły działać w niedzielę, pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel, tak jak ma to miejsce w przypadku małych, niezależnych sklepów. Warunki będą takie same dla wszystkich" - wyjaśnił Bujara.

« 1 »
 • ert
  03.01.2020 16:36
  TOMASZLN : praqcowales kiedys w handlu? Bo jak nie to sie nie wypowiadaj.P.. glupoty kazdy potrafi.Nie wiesz , nie znasz sie , nie odzywaj sie.
 • Dremor_
  03.01.2020 22:00
  Jak w niedzielę za ladą Żabki stanie studentka, która chce dorobić, to źle, ale jak za ladą sklepu stanie córka właściciela, zwykle zmuszona do tego przez ojca, to już wszystko w porządku.

  Złośliwi mówią, że to dlatego, że niedziela jest po to, by ją spędzać z rodziną, dlatego właściciel monopolowego spędza całą rodzinę do wspólnego stania za ladą.
  doceń 10
 • Anonim (konto usunięte)
  04.01.2020 09:53
  Warto głosząc hasła "wolnej niedzieli" być uczciwym wobec tego się głosić i nie korzystać (poza sytuacjami wymagającymi nagłej pomocy) z pracy innych w niedziele. Majac na uwadze, ze w niedzielę nie powinni pracować także w usługach (kina, restauracje, bary) czy w handlu - stacje benzynowe i każde miejsce gdzie pracują pracownicy. Brzmi to jak absurd, ale mało wiarygodne są pomysły ograniczania zakazu pracy tylko do handlu.
 • CSOG
  07.01.2020 13:51
  Według materializmu historycznego, stosunki ludzi w procesie produkcji są stosunkami podstawowymi i pierwotnymi, określającymi wszystkie inne stosunki społeczne, a mianowicie: stosunki polityczne i ideologiczne.
  Materializm dialektyczny, Podstawą materializmu dialektycznego jest przyjęcie, że cała realna rzeczywistość jest materialna i nie ma żadnego obiektywnie istniejącego bytu, którego nie dałoby się sprowadzić do jego materialnej podstawy.
  Materia w tym systemie nie jest jednak rozumiana tak jak w fizyce czy w materializmie mechanistycznym. Nie jest to tylko zbiór wszystkich realnie istniejących obiektów, które można poznawać zmysłami, ale po prostu cała zawartość Wszechświata, razem ze wszystkimi relacjami i oddziaływaniami, jakie występują między jego obiektami.
  Ponadto, materia według tego systemu posiada kilka niezbywalnych cech:
  • jest niezniszczalna – tj. wszelkie przemiany zachodzące we Wszechświecie polegają na przemianach jednych form materii w drugie, jednak na skutek tych przemian sama materia nie ulega ani powstawaniu, ani znikaniu,
  • jest wieczna – tj. istniała zawsze i zawsze będzie istnieć. Wszechświat nie może więc mieć swojego czasowego początku ani końca,
  • istnieje w czasie i przestrzeni – tj. czas i przestrzeń są nierozerwalnie z nią związanymi cechami, bez których o materii niepodobna jest myśleć,
  • jest racjonalna – tj. jej przemiany podlegają prawom, które można poznawać rozumem. Prawa te są niezbywalną cechą materii a nie koncepcjami, które sobie próbujemy o niej tworzyć.
  KTOŚ stwierdził, że doszedł do nich starając się stworzyć spójny system filozoficzny, który nie byłby sprzeczny z ludzką intuicją i codziennym doświadczeniem. Stwierdzał, że jakkolwiek nie można podać konkretnego dowodu tych założeń, są one jedynymi możliwymi do pomyślenia założeniami, które jego zdaniem nie prowadzą do sprzeczności w rozumowaniu o wszechświecie.

  Podsumujmy: Niezniszczalna, wieczna bez początku i końca, istnieje w czasie i przestrzeni. I tak oto mamy nowego bożka bez Boga – Materię.
  :)
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama