107,6 FM

Co w numerze? #1

W pierwszym styczniowym numerze piszemy m.in. o przygotowaniach do orszaku, ostatnich jasełkach przygotowanych przez siostrę Olgę w Rusinowicach i wspominamy pana Wlokę, zmarłego kościelnego od św. Anny.

Wydanie otwieramy relacją z niecodziennego wydarzenia - uroczystości, która odbyła się w kościele w Bytomiu-Stolarzowicach. Państwo Zofia i Jan Janusowie obchodzili 70. rocznicę ślubu. Razem z nimi 60 lat wspólnego życia świętowali Zuzanna i Stanisław Suwaldowie, obie panie są siostrami.

- Nasz czas w Rusinowicach przemija, ale serca, choć pełne bólu, śpiewają jak dzisiejsza jasełkowa Maryja: "Uwielbia dusza moja Pana" - powiedziała s. Olga Mura, która każdego roku przygotowywała jasełka. Było to też pożegnanie ze służebniczkami, które po 25 latach kończą swoją pracę w ośrodku dla niepełnosprawnych.

Wspominamy też zmarłego w Wigilię Bożego Narodzenia Józefa Wlokę, który przez ponad 50 lat był kościelnym w parafii św. Anny w Zabrzu. Był osobą powszechnie znaną, wiadomość o jego śmierci poruszyła nie tylko najbliższych, ale wielu związanych z parafią i Kościołem.

Piszemy też o ostatnich przygotowaniach do Orszaku Trzech Króli. Przy okazji synowie i ojcowie opowiedzieli o tym, jak cenny jest dla nich wspólnie spędzany czas. - Ważne jest, żeby wyprzedzać świat i poznawać z dziećmi każdą nową rzecz. Wdrażać je, być tym, który przekazuje coś jako pierwszy - mówi Krzysztof Bombik z Gliwic.

Spoglądamy też na ostatnie 12 miesięcy i zamieszczamy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego, 2019 roku.

Nowy "Gość Niedzielny" jest już dostępny w wersji papierowej oraz w e-wydaniu (nie zapomnij wybrać z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama