107,6 FM

5.1.2020 | Greckokatolickie Boże Narodzenie | Papieska decyzja w sprawie papieskiej tajemnicy

5.1.2020 | Greckokatolickie Boże Narodzenie | Papieska decyzja w sprawie papieskiej tajemnicy   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Na początek, w "Kościelnych kontekstach", ks. Rafał Skitek proponuje tym razem temat z prasy niemieckiej.
cz.1

cz. 2

Papież Franciszek podjął decyzję o zdjęciu klauzuli tzw. tajemnicy papieskiej ze spraw dotyczących nadużyć seksualnych wobec nieletnich. O co chodzi? Wyjaśnia  ks. dr Adam Pawlaszczyk.

7 stycznia wierni Kościołów na Wschodzie obchodzą Boże Narodzenie. Czym to świętowanie różni się od zachodnioeuropejskiego, jakie znamy? Jakie znaczenie ma dla nich post w przededniu święta? Czy Kościół greckokatolicki przeniesie datę świąt z 7 stycznia na 25 grudnia?
Na te pytania odpowiada ks. Wołodymyr Łytwyniw, greckokatolicki duszpastersz ukraińskich emigrantów na Śląsku i w Zagłębiu.

cz.1

cz.2

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy