107,6 FM

Przedsiębiorcy będą mieli „prawo do błędu”

Przedsiębiorcy prowadzący firmę krócej niż rok, w wypadku naruszenia przepisów, będą karani tylko pouczeniem.

Żeby skorzystać z nowego prawa, początkujący przedsiębiorca będzie musiał jednak spełnić szereg warunków. Będzie musiał on naprawić błąd i zobowiązać się do usunięcia skutków swojego naruszenia. Wtedy odpowiedni organ będzie mógł odstąpić od wymierzenia przedsiębiorcy kary, decydując się tylko na pouczenie.

Przedsiębiorca nie będzie mógł skorzystać z „prawa do błędu” jeśli naruszenia prawa z jego strony będą się powtarzać, gdy nie ma możliwości usunięcia sutków naruszenia prawa lub gdy naruszenie będzie rażące. W tym ostatnim przypadku o ty, czy naruszenie można uznać za rażące, będzie decydował odpowiedni organ administracji publicznej.

 Z nowego prawa będzie mogło skorzystać nawet 300 tys. firm. Jednak pozostałe prawie 3 miliony przedsiębiorców też nie jest bez szans w starciu z organami administracyjnymi państwa. Od niedawna panuje zasada, że wątpliwości w kwestiach spornych między frimą a urzędem, należy ją rozstrzygnąć na korzyść przedsiębiorcy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama