107,6 FM

Pozew przeciw biskupowi bezzasadny!

Świdnicka Kuria Biskupia na swojej stronie internetowej opublikowała komunikat, w którym informuje o wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Rzecznik Świdnickiej Kurii Biskupiej, ks. Daniel Marcinkiewicz, informuje: "Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyrokiem z dnia 17 grudnia 2019 roku oddalił apelację od wyroku I instancji z dnia 20 września 2018 roku, którym Sąd Okręgowy w Świdnicy pozew kilkunastu osób z parafii w Szalejowie Górnym przeciwko Biskupowi Świdnickiemu Ignacemu Decowi oddalił w całości jako bezzasadny. Wyrok jest prawomocny".

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy parafian z Szalejowa Górnego, którzy na drodze sądowej domagali się od biskupa przeprosin wobec ks. Krzysztofa Trybulca za rzekome pomówienie i skrzywdzenie. Kiedy we wrześniu 2018 r. sąd odrzucił pozew grupy wiernych, ci odwołali się od wyroku. Zdaniem sądu nie są oni bowiem prawnymi reprezentantami parafii, nie mogą więc w jej imieniu występować o naruszenie jej dóbr osobistych.

W komunikacie rzecznik kurii dodaje, że "Ksiądz Biskup zawierza wszystkich bez wyjątku parafian Szalejowa wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła i Matki Miłosierdzia, prosząc szczególnie o dar jedności".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy