107,6 FM

Śląskie. Pół miliona uczniów rozpoczęło ferie. Sanepid i Kuratorium Oświaty skontrolują ośrodki wypoczynku

Blisko 550 tysięcy uczniów z województwa śląskiego rozpoczęło ferie. W regionie - w ramach półkolonii i zimowisk - wypoczywać będzie prawie 40 tysięcy uczestników. Kuratorium Oświaty zapowiedziało, że skontroluje przynajmniej co piąty ośrodek wypoczynku.

Wielu uczniów spędza ferie w regionie, ale niekoniecznie w domu. Dane Śląskiego Kuratorium Oświaty w tym zakresie przytacza Anna Kij - dyrektor Wydziału Jakości Edukacji:

Śląskie Kuratorium Oświaty zapowiedziało, że w tym roku skontroluje co najmniej 20% wszystkich miejsc wypoczynkowych.

W trakcie całych ferii nad bezpieczeństwem na największych i najpopularniejszych stokach czuwać będą dwuosobowe narciarskie patrole policyjne. Najważniejsze zasady bezpieczeństwa na stoku przypomina nadkomisarz Marcin Budzich z wydziału prewencji śląskiej policji:

Swoje kontrole przeprowadzi również Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. O szczegółach powiedziała Radiu eM Monika Kaczmarek, kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży:

Ferie rozpoczęli również uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i pomorskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama