107,6 FM

Pamiętają o Tragedii Górnośląskiej

Zaproszenie na obchody w 75. rocznicę wydarzeń z 1945 roku w Gliwicach.

Obchody Tragedii Górnośląskiej 1945 roku na ziemi gliwickiej odbędą się w niedzielę 19 stycznia. Rozpoczną się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy o godz. 15 pod pomnikiem „Gliwiczanom – ofiarom wojen i totalitaryzmów” przy parku Chopina, gdzie odbędzie się modlitwa ekumeniczna. Następnie o godz. 17 bp Jan Wieczorek odprawi Mszę św. w gliwickiej katedrze w intencji ofiar tamtej tragedii.

Druga część spotkania o godz. 18 odbędzie się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II. Tam wykład nt. „Wkroczenie Armii Czerwonej do Gliwic w 1945 r.” wygłosi dr Bogusław Tracz z katowickiego oddziału IPN. Po nim zaplanowana została projekcja reportażu Dawida Smolorza „Gleiwitz – ostatnie dni”, a na zakończenie koncert muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu Altra Volta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama