107,6 FM

Polak zwierzchnikiem franciszkanów konwentualnych w Austrii i w Szwajcarii

O. Dariusz Zając z Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Konwentualnych został dziś wybrany na nowego przełożonego Kustodii Austriacko-Szwajcarskiej.

Jak podaje serwis franciszkanie.pl,  o. Dariusz urodził się w 1968 r. w Piasecznie. Od 6. roku życia wychowywał się Górze Kalwarii, a następnie w Jaśle. Rozpoczął studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale wkrótce potem przerwał je, by wstąpić do franciszkanów. Studiował w WSD Franciszkanów w Krakowie i na Uniwersytecie Wiedeńskim. Pracował we franciszkańskim międzynarodowym domu formacyjnym w Wiedniu i w parafii Matki Bożej Wniebowziętej w Ludwigshafen-Oggersheim. W 2001 r. wrócił do Wiednia, by przez 4 lata kierować domem formacyjnym. Siedem lat spędził w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Blieskastel, m.in. jako jego kustosz i przełożony klasztoru. W latach 2009-2012 grał na klarnecie w miejskiej orkiestrze dętej w Saarbrücken. Był też gwardianem klasztoru w Ratingen i wikariuszem w tamtejszej parafii św. Piotra i Pawła. Ostatnie ponad trzy lata spędził w Wiedniu jako gwardian klasztoru i proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama