107,6 FM

19.1.2020 | Co z tym celibatem? | Jak działa ekumenizm? | Czego obawiają się chrześcijanie na Bliskim Wschodzie?

19.1.2020 | Co z tym celibatem? | Jak działa ekumenizm? | Czego obawiają się chrześcijanie na Bliskim Wschodzie?   Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan Krzysztof Król /GN

W "Kościelnych kontekstach" ks. dr Tomasz Wojtal mówi o celibacie i o książce "Z głębokości naszego serca", w której ten temat podejmuje kard. Robert Sarah i Benedykt XVI. Właśnie współautorstwo Benedykta wzbudziło wiele dyskusji w mediach. Sam temat jednak jest bardzo ważny.

cz.1

cz.2

Tuż przed Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan Kościół katolicki w Polsce obchodził Dzień Judaizmu. Mówi o tym ks. Tadeusz Czakański, Delegat Metropolity Katowickiego d/s Dialogu z Judaizmem i Islamem.
cz.1

Chrześcijanie w Iraku, Iranie i Syrii obawiają się powrotu wojny. Na co dzień zagrażają im islamskie bojówki. Opowiada o tym Łukasz z Open Doors.

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Czym jest, a czym nie jest ekumenizm? Odpowiada ks. Adam Palion, Delegat Metropolity Katowickiego d/s Ekumenizmu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy