107,6 FM

Katowice. Uniwersytet Śląski powołał Grupę Badawczą Sprawiedliwej Transformacji

Naukowcy Uniwersytetu Śląskiego opracują koncepcję "Sprawiedliwej Transformacji". Powołano dziś [20.01.20] specjalną Grupę Badawczą.

W skład Grupy Badawczej Sprawiedliwej Transformacji wejdą m.in. prawnicy, ekonomiści i  przedstawiciele nauk społecznych. Zajmą się opracowaniem koncepcji głębokiego przekształcenia gospodarki, stylu życia, kultury i wartości społecznych, która w najbliższych latach czeka nasz region. Powstanie grupy to także odpowiedź na wytyczne Unii Europejskiej, która chce by jej kraje osiągnęły neutralność klimatyczną do 2050 roku. O szczegółach mówi Tomasz Pietrzykowski, prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Krajowej Uniwersytetu Śląskiego:

Naukowcy będą spotykać się cyklicznie kilka razy w miesiącu. Czemu dokładnie mają posłużyć badania? - Tłumaczy Jacek Barcik z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego:

W projekt zaangażują się także studenci socjologii, którzy w ramach praktyk będą badać sytuację społeczną w Imielinie. Przypomnijmy: władze kopalni Piast Ziemowit chcą rozszerzyć wydobycie co nie podoba się części mieszkańców.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama