107,6 FM

Dziś Dzień Babci. Jutro Dzień Dziadka

- Dziadkowie to nieoceniony skarb w życiu rodziny - podkreślił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

Abp Gądecki złożył życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka. - Moi drodzy, życzę abyście swoje dni spędzali w radości i pokoju. Jesteście potrzebni swoim rodzinom, wnukom i Kościołowi - powiedział, zaznaczając, że z dojrzałym wiekiem łączy się ogromne życiowe doświadczenie.

Przeczytaj także: Psycholog: Rola dziadków inna niż rodziców

- Dla Kościoła bardzo cenne jest to, że Ci, którzy przeżyli w swoim życiu tak wiele różnych wydarzeń kształtujących człowieka, mogą teraz pomagać i służyć radą nie tylko swoim dzieciom, ale w szczególności wnukom - stwierdził. - To wsparcie jest niezwykle ważne i bezcenne. Tego nie znajdziemy w żadnych podręcznikach i poradnikach, które uczą przede wszystkim życia łatwego i przyjemnego. Świadectwo życia oraz rady babć i dziadków pomagają w rozwoju dzieci i wnuków oraz nadają mu kierunek.

- Życzę, by wiek dojrzały i starszy był bardzo owocny i dawał Wam jak najwięcej radości i satysfakcji. Składam też wyrazy szacunku i wdzięczności za dobro, którego rodziny doświadczają dzięki trosce i miłości babć i dziadków. Zapewniam o mojej pamięci i modlitwie - dodał przewodniczący KEP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama