107,6 FM

Tychy. Zaszczepione dzieci z pierwszeństwem do przedszkoli

Luty i marzec to czas, kiedy odbywają się rekrutacje do przedszkoli. Dodatkowe punkty dla dzieci rodziców płacących podatki w mieście, czy dodatkowe punkty dla zaszczepionych dzieci? Sprawdzamy, które dzieci mają pierwszeństwo w Tychach, Chorzowie i Katowicach.

Już niedługo rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli. W Tychach zaszczepionym dzieciom łatwiej będzie się dostać do państwowych placówek. To dlatego, że w mieście radni przyjęli specjalną uchwałę. Jej pomysłodawczynią jest radna i jednocześnie lekarka, Urszula Paździorek-Pawlik, która tłumaczy, że chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych.

Dodajmy, że w Tychach dzieci nieszczepione też mają szansę dostać się do państwowego przedszkola, jednak będą startowały z gorszej pozycji niż szczepione maluchy. Pomysł mieszkańcom Tychów się podoba:

Takie zasady wprowadzono już też w Katowicach.

Pierwszeństwo dla pracujących i płacących podatki

W Chorzowie dzieci rodziców pracujących i płacących w tym mieście  podatki będą miały pierwszeństwo przy przyjęciu do miejskich przedszkoli - wyjaśnia  Kamil Nowak, rzecznik chorzowskiego magistratu:

Do tematu wrócimy w eMisji Specjalnej Radia eM.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama