107,6 FM

Tychy. Będzie rewolucja na skrzyżowaniach? Powstanie Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem

40 skrzyżowań w Tychach zostanie przebudowanych lub zmodernizowanych. Pierwsze prace rozpoczną się już wiosną. Wszystko po to, by w mieście powstał Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem, czyli tzw. ITS.

To będzie prawdziwa rewolucja na ulicach miasta. W Tychach już niebawem powstanie Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). Inwestycja ma znacząco usprawnić komunikację w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzyć możliwość bezpośredniego sterowania ruchem - wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach:

Mieszkańcy - choć mówią, że w Tychach nie jeździ się najgorzej, to są "za" poprawą płynności ruchu w mieście:

Inwestycja ma być gotowa w 2021 roku,  a jej całkowity koszt to około 118 mln zł.

Tychy. Będzie rewolucja na skrzyżowaniach? Powstanie Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem   To miejsce, gdzie będzie centrum sterowania, serce systemu MZUiM Tychy

Za realizację projektu odpowiada firma Siemens Mobility. Podobne systemy funkcjonują już w Bielsku-Białej i w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Cino
    30.01.2020 10:18
    To już nie ma polskich firm tylko niemieckie? Fotoradary na długich odcinkach dać i to wszystko.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama