107,6 FM

Zabrze. Osiedla Helenka i Rokitnica zostaną podłączone do sieci ciepłowniczej

Dwa zabrzańskie osiedla Helenka i Rokitnica zostaną podłączone do nowej sieci ciepłowniczej. Umowę w tej sprawie podpisali prezesi Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W ramach umowy nastąpi wymiana dwóch miejskich ciepłowni na nowocześniejsze i bardziej ekologiczne. - To bardzo ważny projekt dla miasta – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka Szulik:

- Wartość inwestycji to 40 milionów złotych. Jej realizacja potrwa trzy lata – mówi Tomasz Bednarek Prezes Wojewódzkiego Funduszu:

Dzięki inwestycji zyska jednak przede wszystkim środowisko – zmniejszenie emisji pyłów do atmosfery wyniesie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama