107,6 FM

Sosnowiec. Parlamentarzyści i samorządowcy wspólnie dla Zagłębia. Deklaracja bez podpisu posłów PiS

Samorządowcy i politycy zobowiązali się do konsultacji i wspólnych działań na rzecz Zagłębia. Podpisali deklarację w Pałacu Schoena w Sosnowcu. W zawiązaniu grupy parlamentarnej nie wzięli udziału posłowie PiS.

Grupa parlamentarna na rzecz Zagłębia została zawiązana w Sosnowcu. Spotkali się tam politycy i samorządowcy, którzy podpisali deklaracje o wspólnym działaniu na rzecz regionu. Nie zabrakło przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Wśród obecnych byli chociażby Barbara Dolniak, czy Włodzimierz Czarzasty.

Prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński ma nadzieję na to, że potrzeby Zagłębia zostaną zaspokojone:

Dodajmy, że w podpisaniu deklaracji, które miało miejsce w Pałacu Schoena, nie wzięli udziału politycy Prawa i Sprawiedliwości. Łukasz Komoniewski prezydent Będzina liczy jednak na to, że politycy partii rządzącej dołączą do zespołu:

Wśród priorytetów dla Zagłębia wymienia się m.in. budowę kolei aglomeracyjnej, czy połączenia drogi drogi S1 z euroterminalnem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama