107,6 FM

Śląskie. Nawet 200 połączeń dziennie na alarmowy numer 112. Połowa z nich jest fałszywa

Dziś Europejski Dzień Numeru 112. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego każdego dnia mają pełne ręce pracy. Tylko w województwie śląskim codziennie odbierają ok. 200 połączeń z prośbą o pomoc.

Ponad 2 mln 400 tysięcy telefonów w ubiegłym roku odebrali pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. To najwięcej spośród wszystkich centrów w Polsce. Wciąż jednak blisko połowa zgłoszeń to zgłoszenia fałszywe.

Niestety wciąż aż połowa połączeń na nr 112 to połączenia fałszywe. Operatorzy odbierają telefony z prośbą o zamówienie pizzy czy taksówki, a także przypadkowe połączenia od dzieci, które bawią się telefonem. Mówi Katarzyna Kalisz-Gaweł - operator numerów alarmowych 112:

W sumie 1 mln 700 tysięcy połączeń rzeczywiście wymagało interwencji i pomocy. Mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski:

Jakie są najbardziej absurdalne zgłoszenia? Mówi Marcin Dobrowolski - pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach:

Przypomnijmy, że za blokowanie linii alarmowej grozi mandat w wysokości nawet 1500 zł. W województwie śląskim takie kary były już nakładane.

Czytaj także: Alarm112 - nowa aplikacja mobilna Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama