107,6 FM

Urodził się, bo zdarzył się cud

Ma na imię Szymon. Ma zaledwie kilka miesięcy. Właśnie został ochrzczony. Rodzice wybrali to imię dla syna, wierząc że Bóg ich wysłuchał.

Małgosia i Łukasz na co dzień mieszkają w Chodlu. Tutaj też formują się w działającej przy parafii Trójcy Świętej i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wspólnocie „Światło”. Są małżeństwem od przeszło sześciu lat. – Byliśmy bardzo zakochani i szczęśliwi. Wydawało nam się, że wszystko będzie takie proste, cudowne, bo się kochamy – opowiada pani Małgosia. – Bardzo pragnęliśmy dziecka. Miało być dopełnieniem wielkiego szczęścia. Okazało się, że nasze marzenia i plany nie wystarczą.

Młode małżeństwo musiało zmierzyć się z problemem, z którym we współczesnym świecie mierzy się coraz więcej par – brakiem potomstwa. – Najpierw leczyłam  endometriozę, później Hashimoto, jeszcze później bielactwo. Kiedy w końcu zaszłam w ciążę, poroniłam ją, a na dodatek okazało się, że cierpię na niezłośliwy nowotwór jajnika – wylicza pani Małgosia.

Mimo że sytuacja była trudna, małżonkowie cały czas wierzyli, że w końcu zostaną rodzicami. – Od dnia przyjęcia sakramentu małżeństwa towarzyszyły nam cały czas słowa  Romana Brandstaettera, które dziś dla nas nabrały nowego znaczenia: „… Nic się nie dzieje przedwcześnie, i nic się nie dzieje za późno, i wszystko się dzieje w swym czasie, wszystko... Wszystkie uczucia, spotkania, odejścia, powroty, czyny, zamiary. Zawsze właściwą godzinę biją Boże zegary" – podkreślają.

Po wszystkich nieudanych próbach, po doświadczeniu wielu chorób, Małgosia i Łukasz rozpoczęli szturm do nieba w intencji poczęcia dziecka. – Oczywiście modliliśmy się wcześniej – podkreślają zarówno razem, jak i każde z osobna. – Ja tak naprawdę wymodliłam sobie dzięki nowennie do św. Józefa mojego męża, w tamtym jednak czasie, postanowiliśmy prosić o tę modlitwę tak naprawdę każdego napotkanego człowieka – dodaje pani Małgosia.

Małżonkowie prosili o dar potomstwa wszędzie, gdzie to było możliwe. – Szczególnie podczas naszych posług z diakonią muzyczną z Chodla m.in. w Kazimierzu Dolnym, Częstochowie, Kodniu czy podczas pielgrzymek do Kębła i Wąwolnicy. Matka Boża pokazywała nam, jak dla nas ludzie łączą się w modlitwie, jak obcy nam ludzie podejmują posty, wyrzeczenia, abyśmy właśnie my mogli zostać rodzicami. Wiele razy były zamawiane za nas Mszę św., zarówno przez nas samych, jak i naszych przyjaciół, znajomych, rodzinę w całej Polsce, a my sami w intencji poczęcia dziecka odmawialiśmy Nowennę Pompejańską.

I nagle problemy zaczęły znikać. To co nie możliwe, okazało się możliwe. – 28 września urodził się nam syn – Szymon. To mąż wybrał imię. W języku hebrajskim oznacza ono „Bóg wysłuchał” – mówi pani Małgosia. – Nasza radość nie miała granic. Mamy świadomość, że możemy się nim cieszyć dzięki modlitwie wielu osób. Matka Boża wysłuchała naszych próśb.

Dziś jego rodzice, wdzięczni Pana Bogu, chcą dodać otuchy i wlać w serca wszystkich małżeństw, które pragną potomstwa nadzieję, że z Bogiem nie ma nic niemożliwego, trzeba tylko cierpliwości. – Chcemy każdego ósmego dnia miesiąca ofiarować Mszę świętą za małżeństwa czekające na dzieci. Msza będzie odprawiana w naszym parafialnym kościele pw. Trójcy Świętej i Narodzenia NMP w Chodlu.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Kornelia
  17.02.2020 14:45
  Wszystkich, którzy czytają to i ja proszę o modlitwę naszej intencji :)
  doceń 4
 • Rta
  18.02.2020 19:52
  Może wymodlicie mi wnuka albo wnuczke
  doceń 0
 • Kwiat
  21.02.2020 19:02
  Tak jedno mnie zastanawia dlaczego tacy ludzie chcą mieć dzieci ? Bo co ludzie powiedzą ? Bo inni mają to my też musimy ? Bo rodzice i teściowie naciskają na wnuki , a może ze strachu przed samotnością bo kto mi poda szklankę wody na starość ? Jest ogromna presja na posiadanie dzieci i to może dobijać.
  doceń 0
 • Mimi
  26.02.2020 01:44
  Ròwnież proszę o modlitwę
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama