107,6 FM

Baidu otwiera kod sztucznej inteligencji

Chińska firma Baidu zdecydowała, że otworzy kod opracowanej przez siebie sztucznej inteligencji wspierającej algorytmy rozpoznawania twarzy. Narzędzie ma pozwolić identyfikować osoby, które w obliczu epidemii koronawirusa nie noszą maseczek higienicznych.

Jak podał w poniedziałek serwis The Next Web, koncern postanowił udostępnić swoje oprogramowanie, aby wesprzeć walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. W związku z rosnącą liczbą zachorowań, w niektórych chińskich prowincjach wprowadzono obowiązek noszenia maseczek higienicznych w miejscach publicznych, takich jak restauracje, centra handlowe i transport zbiorowy.

Firma Baidu ocenia, że stworzona przez nią sztuczna inteligencja pomoże rozwiązać chińskim władzom problem identyfikacji osób, które nie przestrzegają tego nakazu. Jak pisze The Next Web, model sztucznej inteligencji Baidu był szkolony na zbiorze ponad 100 tys. obrazów, a skuteczność jego działania oceniana jest na 96,5 proc.

To niejedyny algorytm rozpoznawania twarzy, który opracowało Baidu - jak przypomina serwis, firma zasłynęła wcześniej wykorzystaniem sztucznej inteligencji w rozpoznawaniu twarzy do poszukiwania zaginionych. Jej narzędzia pomogły odnaleźć niemal 9,7 tys. osób, jest również aktywnie wykorzystywana była do wspierania aktywności osób niewidomych i niedowidzących.

Według danych dostępnych w poniedziałek na stronach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w Chinach potwierdzono ponad 70 tys. zachorowań na koronawiusa. W wyniku choroby zmarło ponad 1,7 tys. osób.

« 1 »
  • AWIK
    17.02.2020 12:02
    Sprytne, teraz ludzie na całym świecie zgodzą się na permanentną inwigilację, bo to przecież dla ich dobra i bezpieczeństwa...
    doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama