107,6 FM

MSZ: Rząd RP zaniepokojony informacją o cyberataku na Gruzję

Rząd RP z zaniepokojeniem przyjął informację o szeroko zakrojonym cyberataku na Gruzję, który miał miejsce 28 października 2019 r. - oświadczyło w czwartek MSZ. Jak zaznaczono, Polska przyłącza się do stanowiska, że za "wrogie i nieodpowiedzialne" działania odpowiedzialna jest Rosja.

"Rząd RP z zaniepokojeniem przyjął informację o szeroko zakrojonym cyberataku na Gruzję, który miał miejsce 28 października 2019 roku. Przyłączamy się do stanowiska Gruzji, USA, Wielkiej Brytanii i szeregu państw UE ws. przypisania służbom wywiadowczym Federacji Rosyjskiej odpowiedzialności za ten cyberatak" - podkreślono w komunikacie Biura Rzecznika Prasowego MSZ.

"Podobnie jak nasi sojusznicy i partnerzy uważamy, że wrogie i nieodpowiedzialne działania Federacji Rosyjskiej w cyberprzestrzeni, zmierzające do podważenia międzynarodowej stabilności i suwerenności innych państw, powinny być ujawniane i stanowczo piętnowane" - czytamy w komunikacie resortu spraw zagranicznych przekazanym PAP.

Zapewniono w nim, że Polska, "wraz z innymi członkami społeczności międzynarodowej, będzie dążyć do wzmocnienia norm odpowiedzialnego zachowania państw a cyberprzestrzeni".

"Polska niezmiennie popiera suwerenność i integralność terytorialną Gruzji oraz jej aspiracje do członkostwa w UE i NATO. Jesteśmy gotowi wraz z partnerami z UE i NATO dalej wspierać władze gruzińskie we wzmacnianiu odporności na wrogie działania cybernetyczne i hybrydowe" - czytamy w komunikacie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama