107,6 FM

Mikołów. Burmistrz, Śląski Ogród Botaniczny i mieszkańcy nie chcą proponowanych połączeń z Centralnym Portem Komunikacyjnym

Mikołów nie zgadza się na zaproponowany przebieg linii kolei szybkich prędkości, które miałyby przechodzić przez teren miasta. Chodzi o połączenia z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Mikołów sprzeciwia się planom poprowadzenia szybkiej kolei w pobliżu nowych osiedli i Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Chodzi o połączenia z Centralnym Portem Komunikacyjnym w Baranowie.
- Mieszkańcy zrobili inwestycje życia, a teraz się okazuje, że za płotem będzie przebiegała linia szybkich prędkości - mówi Sławomir Fudala, sołtys Mokrego:

Władze Mikołowa w ramach inwestycji i połączenia z Centralnym Portem Komunikacyjnym chciałby remontu istniejącego już dworca i infrastruktury kolejowej. - Szlaki kolejowe zaproponowano przez często, nowe, duże osiedla mieszkaniowe w Mikołowie - mówi Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa i oddaje, że zaproponowane linie to też inny problem:

Dyrekcja Ślaskiego Ogrodu Botanicznego również bije na alarm. Czy ogród straciłby w takiej sytuację rację bytu? Mówi Leszek Trząski - z-ca dyrektora Śląskiego Ogrodu Botanicznego:

Mikołów. Burmistrz, Śląski Ogród Botaniczny i mieszkańcy nie chcą proponowanych połączeń z Centralnym Portem Komunikacyjnym   Dyrekcja Śląskiego Ogrodu Botanicznego uważa, że ogród wiele straci na budowie kolei szybkich prędkości Mateusz Kornas / Radio eM

Przewodniczący Komisji Infrastruktury, były minister transportu - poseł PiS - Jerzy Polaczek zapewnia Radio eM, że uwagi samorządu zostaną uwzględnione:

Centralny Port Komunikacyjny "Solidarność" powstanie w Stanisławowie na terenie gminy Baranów, 40 kilometrów na zachód od Warszawy. Przebieg linii kolejowych jest w fazie konsultacji.

Mikołów jest kolejnym samorządem, który nie zgadza się na proponowane szlaki kolejowe biegnące przez miasto do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Jutro (we wtorek) apel o uwzględnienie głosu władz miasta i mieszkańców do premiera, wystosuje Rada Miasta Mikołowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • grzesiek
    24.02.2020 18:08
    Ciekawy materiał, ale fajnie byłoby gdyby był tutaj link do map z planowanym przebiegiem tej kolei. Bo tak, to na razie tylko puste gadanie, a zobaczyć mapki nie można żeby wyrobić sobie opinie na ten temat. Bo zaufanie do redaktorów eMki i samorządowców to rzecz chwalebna, ale, cytując pana Prezydenta Komorowskiego, "kochaj, ufaj, sprawdzaj".
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama