107,6 FM

Śląskie. Służby gotowe na pojawienie się koronawirusa

Choć do Polski nie dotarł jeszcze koronawirus, to w województwie śląskim służby dmuchają na zimne i obserwują potencjalnie zarażone osoby.

Tej nocy grupa uczniów z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach wróciła z zagrożonego wirusem regionu Włoch. Młodzież przebywała tam od 2 tygodni na wymianie uczniowskiej w ramach programu Erasmus - mówi dyrektor placówki, Joanna Stomska:

Rodzice ewakuowanych uczniów zostali poinformowani o problemie. Jedni przejmują się bardziej, inni mniej:

Na lotnisku w Pyrzowicach ruszyły kontrole podróżnych przybywających z krajów, gdzie wystąpiły zachorowania na koronawirusa. Rzecznik Katowice Airport, Piotr Adamczyk, zapewnia, że zarządcy portu stosują się do wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Chodzi o mierzenie temperatury przyjezdnym, a także przeprowadzenie wywiadu medycznego:

Wg informacji śląskiego sanepidu, jak dotąd nie stwierdzono zachorowań na koronawirusa ani w naszym regionie, ani w całym kraju. Jak dotąd przypadki zachorowań na koronawirusa wystąpiły w Chinach, Korei Południowej, Włochach,  Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze i Tajwanie.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama