107,6 FM

Katowice. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest dziś w Katowicach. Regionalne obchody w Katowicach odbyły się dziś w Kościele Mariackim.

W całej Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest po raz 10. - Ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji - mówi dyrektor katowickiego oddziału IPN Andrzej Sznajder:

Śląskie obchody miały miejsce dziś w Kościele Mariackim w Katowicach. Wśród uczestników byli kombatanci i harcerze:

Przypomnijmy: 1 marca w 1951 r. w mokotowskim więzieniu, komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - Łukasza Cieplińskiego i jego żołnierzy. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. działania Armii Krajowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama