107,6 FM

Ile osób w Polsce jest hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa?

W Polsce w związku z podejrzeniem choroby zakaźnej COVID-19, charakteryzującą się niewydolnością oddechową, hospitalizowane były w poniedziałek wieczorem 92 osoby. Tymczasem na świecie zmarło już ponad 3 tys. osób - wynika z danych resortu zdrowia oraz zestawienia głównego inspektora sanitarnego.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek wieczorem, że w Polsce 92 osoby przebywają w szpitalach, 101 poddano kwarantannie domowej, a nadzorem epidemiologicznym objęto 3373 osoby. Natomiast GIS podał w poniedziałek wieczorem, że w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 2 marca 2020 r. na świecie odnotowano 89 068 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 3046 zgonów. Śmiertelność wyniosła 3,4 procent.

Najwięcej przypadków śmiertelnych koronawirusa odnotowano w Chinach (2912). Ponadto zanotowano je w Hongkongu (2), Iranie (54), Korei Południowej (22), we Włoszech (35), na pokładzie międzynarodowego przewoźnika (Japonia) (6), w samej Japonii (5), we Francji (2), w Australii (1), Tajwanie (1), Tajlandii (1), Stanach Zjednoczonych Ameryki (2), San Marino (1) i na Filipinach (1).

GIS ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Singapuru i Tajwanu. Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły rejsy do Chin do 28 marca 2020 roku.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama