107,6 FM

Ruda Śląska. Podpisanie Rezolucji Śląskiej. "Węgiel nie jest szkodliwy"

Należy przeprowadzić transformację energetyczną oraz zrealizować unijne cele klimatyczne - ale pamiętając o suwerenności państw członkowskich. To jedno z głównych założeń podpisanej dziś Rezolucji Śląskiej.

Rezolucja została podpisana w Rudzie Śląskiej przez część parlamentarzystów i samorządowców z naszego regionu. Zwracają oni uwagę, że węgiel mógłby być wykorzystywany w nowych, nieemisyjnych technologiach spalania.

Mówi europoseł Grzegorz Tobiszowski, z którego  inicjatywy zorganizowano w Rudzie Śląskiej konferencję Silesia 2030:

Treść dokumentu referował marszałek województwa śląskiego - Jakub Chełstowski:

- Rozwój odnawialnych źródeł energii musi odbywać się z poszanowaniem paliw tradycyjnych, kopalnych - czytamy w Rezolucji Śląskiej.

Ruda Śląska. Podpisanie Rezolucji Śląskiej. "Węgiel nie jest szkodliwy"   Grzegorz Tobiszowski, europoseł Marcin Iciek / Radio eM

Rezolucja Śląska jest owocem zorganizowanej w Rudzie Śląskiej konferencji "Silesia 2030" - z udziałem krajowych polityków oraz ekspertów europejskich i amerykańskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama