107,6 FM

Maseczki a koronawirus

Kiedy noszenie maseczki ochronnej stwarza idealne warunki dla rozwoju wirusa i dlaczego mężczyznom z zarostem maseczka nie pomoże. Posłuchaj, co o tym mówi Tomasz Rożek.

- Jestem daleki od stwierdzenia, że nie powinniśmy się przejmować informacjami o wirusie z Wuhan, ale jestem też przekonany, że panika zawsze jest wrogiem rozumu - mówi Tomasz Rożek w "Strefie nauki" na antenie radia eM. - Jedyne na czym naprawdę możemy polegać to fachowa wiedza i racjonalne podejście do tematu - dodaje.

Kupowanie i zakładanie maseczek jest efektem paniki czy racjonalnego działania? - Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia są zgodni co do tego, że osoby zdrowe nie powinny chodzić w maseczkach. Chorym osobom zakładamy maseczki wtedy, gdy obok stoi ktoś zdrowy; gdy ktoś się nimi opiekuje lub trzeba chorego przetransportować z miejsca na miejsce. Dlaczego? Bo to znacznie skraca odległość, na jaką wirus może zostać rozpylony (w wyniku kichnięcia, kaszlu, mówienia, itp.) - odpowiada naukowiec.

A co z osobami zdrowymi? Czy im maseczka jest potrzebna? - Aby osoba zdrowa była w jakikolwiek sposób chroniona przez maseczkę, to przede wszystkim musi to być odpowiednio dopasowana maseczka.

Co ciekawe, panowie z zarostem mogą zapomnieć o skutecznej ochronie dzięki maseczce z powodu niedokładnego dopasowania do skóry.

Tomasz Rożek uważa, że maseczka zakładana przez osoby zdrowe, może im bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlaczego? Posłuchajcie:

Chcecie być na bieżąco z wiadomościami i ciekawostkami naukowymi? Tomasz Rożek na antenie radia eM w audycji "Strefa nauki" w każdy wtorek po godz. 16.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • CichoE
  05.03.2020 17:14
  Ator o koronawirusie

  https://m.youtube.com/watch?v=FFGIOw7HpbE

  Czyli czemu rząd kłamie gdy zakupuje służbom maseczki a oficjalnie głosi że nie są one skuteczne itd.

  Nikt z opozycji nie wyjaśnia tych niedorzeczności. Czyli rządzą nami kanalie i głupki bez względu na opcję polityczną.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama