107,6 FM

Katoflix.pl - nowe miejsce w sieci

Ta platforma VOD ma pełnić rolę chrześcijańskiego kina w internecie.

Pod hasłem: "Vide Opera Dei!" ("Oglądaj dzieła Boże!") gromadzone są filmy fabularne i dokumentalne poruszające kwestie wiary, Biblii, pytań o ostateczny cel życia i jego sens. Osobną częścią serwisu jest dział "Nowa Jakość Życia", czyli lectio divina w multimedialnej formie.

"Czy to możliwe, aby pośród zawrotnego tempa życia, chaosu i hałasu, które codziennie nam towarzyszą, znaleźć 15 minut dla Boga i wypracować serdeczną relację z Jego słowem? Tak, to jest możliwe. Te treści Ci w tym pomogą" - przekonują twórcy Nowej Jakości Życia, czyli rekolekcjoniści i kaznodzieje związani z Centrum Formacji Duchowej, prowadzonym w Krakowie przez salwatorianów.

Twórcą platformy Katoflix.pl jest Studio Katolik, należące do salwatorianów. To firma produkcyjna, która od ponad 20 lat zajmuje się ewangelizacją w internecie.

Według inicjatorów nowego serwisu, ma on umożliwić legalny dostęp do filmów chrześcijańskich, a także do tych, które pobudzają do myślenia przekazem o uniwersalnych wartościach. Będą tu umieszczane produkcje prezentowane w kinach i takie, które nie były dystrybuowane w Polsce. "Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga" - piszą na swojej stronie.

Na Katoflix.pl znajdą się także wywiady (m.in. z papieskim kaznodzieją o. Raniero Cantalamessą OFMCap czy ceremoniarzem Jana Pawła II abp. Piero Marinim) oraz produkcje przybliżające historię chrześcijaństwa, postaci świętych i dogmaty wiary katolickiej.

Katoflix.pl współpracuje m.in. z Kino Świat, Rafael Film, SPI, Mayfly, Kondrat Media, Horyzont Studio, Word of Fire czy Goya Producciones.

Studio Katolik to multimedialne studio produkcyjne. Prowadzi m.in. sklep internetowy, serwis katolik.pl, radio internetowe czy forum dyskusyjne o sprawach wiary. Jego siedziba znajduje się w Krakowie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Marcjanna_Daszkiewicz
  07.03.2020 14:22
  Studio Katolik powinno zatrudnić kogoś operującego biegle językiem polskim, bo nazwy chyba nie przemyśleli do końca. Przecież samo się prosi wstawienie "R".
  doceń 4
 • wrocdan
  07.03.2020 14:48
  super :) dziękuję :)
  doceń 3
 • Wojt
  07.03.2020 18:36
  Pięknie!
  doceń 3
 • trb
  09.03.2020 22:58
  Póki co to filmów jest dość mało, ale większy problem stanowi chyba cena seansu. Rozumiem że to niszowe produkcje, serwery i licencje kosztują, ale gdyby obniżyli cenę o połowę to zainteresowanie byłoby pewnie kilkukrotnie większe i wszyscy byliby zadowoleni. Netflix ze swoim abonamentem i dużą bazą pokazał jak się robi atrakcyjne vod pod względem ceny, niestety wszystkie polskie serwisy albo oferują mało, albo drogo. Niestety konkurować trzeba nie tylko treścią, ale także stosunkiem cena/jakość. Oczywiście będę kibicował serwisowi, bo robią dobrą i potrzebna rzecz.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama