107,6 FM

Co w numerze? #11

Dobrodzielnia na antenie, plany na Metropolitalne Święto Rodziny i roboty w Gliwicach. O czym jeszcze piszemy w najnowszym wydaniu?

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" zaczynamy od pierwszych planów na XIII Metropolitalne Święto Rodziny, które ma rozpocząć się 23 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Przedstawiciele Kościoła i samorządów odbyli już pierwsze spotkanie w tej sprawie.

Na kolejnych stronach zaglądamy m.in. na antenę radia Silesia, gdzie w poniedziałki o 21.00 w ramach bloku antenowego "Boska Silesia" nadawana jest nowa audycja zatytułowana "Dobrodzielnia".

- Chcę, żeby te wieczorne rozmowy dawały ludziom bodziec do głębszej refleksji, na co może w ciągu dnia nie ma za bardzo czasu - mówi ks. Piotr Golus, wikary parafii św. Franciszka w Zabrzu, który prowadzi tę audycję.

Ponadto przytaczamy list pasterski biskupa Jana Kopca na Wielki Post, w którym wskazuje, że choć "postanowienia często nie są w naszym życiu stałe", to "szczerze należy postawić sobie zadanie do zrealizowania, w którym nie może zabraknąć osobistego zmagania się o wewnętrzny ład serca".

Nie zbrakło też relacji z finału XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej oraz diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej.

Z kolei małym i dużym miłośnikom technologii polecamy tekst o inwazji robotów w Gliwicach, czyli o futurystycznej wystawie w Gliwicach, która po raz pierwszy prezentowana jest na Górnym Śląsku.

Najnowszy "Gość Niedzielny" jest już dostępny w wersji papierowej oraz w e-wydaniu (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama