107,6 FM

Dykasterie i urzędy w Watykanie pozostają otwarte

Dykasterie i podmioty Stolicy Apostolskiej oraz Państwa Watykańskiego pozostają otwarte, aby zapewnić podstawową posługę Kościołowi powszechnemu, w koordynacji z Sekretariatem Stanu, przy jednoczesnym stosowaniu wszystkich standardów i mechanizmów zdrowotnych – postanowiono podczas dzisiejszego nadzwyczajnego spotkania przełożonych Kurii Rzymskiej pod przewodnictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina.

Jak poinformowano, celem spotkania była koordynacja działania dykasterii i postanowień dotyczących personelu w kontekście działań mających na celu uniknięcie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W tym względzie ustalono, że dykasterie i podmioty Stolicy Apostolskiej oraz Państwa Watykańskiego pozostają otwarte, aby zapewnić podstawową posługę Kościołowi powszechnemu, w koordynacji z Sekretariatem Stanu, przy jednoczesnym stosowaniu wszystkich standardów i mechanizmów zdrowotnych oraz elastyczności pracy ustalonych i obwieszonych w minionych dniach – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama