107,6 FM

Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św.

W czterech sytuacjach wierni diecezji gliwickiej otrzymali dyspensę swojego biskupa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.

Dyspensa jest kontynuacją zalecenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, która taką decyzję, zgodnie z prawem kanonicznym, pozostawiła biskupom diecezjalnym.

Z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do 29 marca br. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem. 

Osoby, które skorzystają z dyspensy, bp Jan Kopiec zachęca do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem radia lub telewizji, oraz do modlitwy indywidualnej, w rodzinach, a także do pogłębionej lektury Pisma Świętego.

O sposobach przyjmowaniu Komunii św. i dyspensie od Mszy niedzielnej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama