107,6 FM

Dominikanie z Łodzi nie odprawią publicznie niedzielnych Mszy świętych

Łódzcy dominikanie zapowiedzieli na swojej stronie internetowej, że w niedzielę, 15 marca, nie będą odprawiali publicznie Mszy świętych.

– Kaplica naszego klasztoru ma niewielką powierzchnię, w niedziele panuje w niej tłok, a modlący się w niej wierni, nie są w stanie zachować należnego dystansu dla uniknięcia zakażenia drogą kropelkową. Decyzja ta, podyktowana wzajemną troską i zaleceniami służb sanitarnych, ma na celu ochronę wiernych i naszych współbraci przed ryzykiem zarażenia się wirusem 2019-nCoV – czytamy w komunikacie.

Decyzja dotyczy wyłącznie Eucharystii z 15 marca. – Decyzje dotyczące kolejnych niedziel, nasza wspólnota podejmie niebawem i przekażemy ją wiernym. Prosimy o zrozumienie decyzji klasztoru. W tych dniach, bądźmy solidarni w modlitwie, wzajemnej trosce oraz w sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń służb dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo – apeluje łódzka wspólnota dominikanów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  13.03.2020 08:18
  I to są odpowiedzialne, dojrzałe decyzje. Mądrę decyzje.
  doceń 3
 • Atimeres
  13.03.2020 11:24
  Dotąd zapomniano swpołeczeństwu powiedzieć, że nie tylko kaszel i kichanie, ale także głosne mówienie i głośny śpiew może być przenośnikiem zarazy. To powinno być powiedzien uczestnikom liturgii.
  doceń 1
 • Cieslanin84
  13.03.2020 14:36
  Pasterze oddzielają się od owiec. To zły znak dla Kościoła. Myślę, szatan cieszy się z tej decyzji.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama