107,6 FM

Katowice. Lekarz z koronawirusem. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje przyjęcia

Lekarz – pracownik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach jest zarażony koronawirusem. To dwunastym zdiagnozowany pacjent z tą chorobą w województwie śląskim. Szpital wstrzymuje przyjęcia przy ul. Ceglanej i Medyków w Katowicach.

Informacji o infekcji lekarza potwierdziła rzeczniczka szpitala Joanna Chłądzyńska. Lekarz trafił na oddział zakaźny szpitala w Zawierciu. Jego stan jest dobry. Trwa ustalenia osób, które mogły mieć  znim kontakt.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Joanna Chłądzyńska potwierdziła, że Uniwersyteckie Centrum Kliniczne od piątku wstrzymuje planowane przyjęcia i zabiegi, odwoływane są też wizyty w przyklinicznych poradniach, a praca obu izb przyjęć – w tym okulistycznej na Ceglanej – została zawieszona.

Pacjenci oddziału intensywnej terapii oraz personel zostaną przebadani pod kątem obecności koronawirusa. Ci, którzy mają zaplanowaną chemioterapię lub radioterapię, nie zostaną jej pozbawieni. Obowiązuje zakaz odwiedzin.

Ogółem w woj. śląskim potwierdzono dotąd 12 zakażeń koronawirusem. Pacjenci przebywają w:

  • Raciborzu (5 osób),
  • Cieszynie (3),
  • Zawierciu (3),
  • Chorzowie (1).

Łącznie w Polsce potwierdzono dotąd 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama