107,6 FM

Katowice. Galeria Katowicka i Silesia City Center pozostają otwarte

Radio eM zapytało dyrektor Galerii Katowickiej o to, czy i kiedy zostanie zamknięta. - Bardzo uważnie analizujemy kolejne doniesienia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. (...) Na tę chwilę Galeria Katowicka jest otwarta - taką otrzymaliśmy odpowiedź. Silesia City Center także obecnie nie planuje zamykać się na klientów.

W telefonicznej rozmowie usłyszeliśmy, że Silesia City Center nie planuje zamknięcia. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy z Galerii Katowickiej:

1. Chcieliśmy zapytać czy Galeria Katowicka zostanie zamknięta? Jeśli tak to kiedy? Chodzi oczywiście o troskę o klientów i pracowników wszystkich sklepów, wynikającą z obawy przed koronawirusem.

Bardzo uważnie analizujemy kolejne doniesienia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz stosujemy się do zaleceń i sugestii, kierowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i inne organy, odpowiedzialne za bezpieczeństwo epidemiologiczne. Bezzwłocznie będziemy reagować na wszystkie sygnały płynące od służb - i wprowadzać je w życie.

Na tę chwilę Galeria Katowicka jest otwarta. Stosując profilaktykę związaną z niwelowaniem możliwości rozprzestrzeniania wirusa, wstrzymaliśmy część świadczonych wcześniej w Punkcie Informacyjnym usług - ksero, fax, wydruki, wynajem wózka, parasola, powerbanku, awaryjnego telefonu. Pracownicy Punktu częściej dezynfekują używane przedmioty, używają również jednorazowych rękawiczek. Zgodnie z zaleceniem władz państwowych do odwołania nie działa Multikino i Scena w Galerii, odwołana została również możliwość wynajmu sali Co-working.

W Galerii Katowickiej podjęliśmy - i na bieżąco podejmujemy - szereg działań profilaktycznych, mających na celu przeciwdziałanie ewentualnemu przenoszeniu się wirusa. Już w ubiegłym tygodniu wdrożyliśmy wzmożoną, regularną dezynfekcję wyposażenia i urządzeń znajdujących się na terenie części wspólnych (m.in. windy, poręcze, schody, klamki, ekrany i obudowy planów interaktywnych, ławki etc). Także toalety i strefa restauracyjna wraz z jej wyposażeniem (stoły, krzesła i inne) dezynfekowane są częściej, niż dotychczas, przy zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym, aby jeszcze bardziej efektywnie dbać o higienę poszczególnych miejsc. Stosujemy 100% wentylacji bez rekuperacji w obiekcie. Przeprowadziliśmy wymianę wszystkich filtrów wentylacyjnych. Zaplanowaliśmy również regularne, nocne ozonowanie pomieszczeń sanitarnych, a także umieszczenie w przestrzeniach wspólnych dodatkowych informacji i zaleceń Sanepidu związanych z profilaktyką higieny przebywania w przestrzeniach wspólnych.

Na terenie strefy restauracyjnej, przy punktach informacyjnych oraz w obrębie toalet zostały zamontowane specjalistyczne dozowniki z żelem antybakteryjnym do dezynfekcji rąk i instrukcje prawidłowego mycia rąk.

W toaletach dla klientów, w ramach akcji informacyjnej, pojawiły się infografiki pokazujące prawidłowe mycie rąk oraz plakaty edukacyjne dotyczące koronawirusa. We wszystkich dozownikach jest mydło posiadające właściwości antybakteryjne, uzupełniane na bieżąco. Z użytkowania zostały wyłączone suszarki do rąk, do dyspozycji klientów są jednorazowe ręczniki papierowe. Ponadto, aby zniwelować konieczność dotykania klamek, główne drzwi do toalet pozostają otwarte przez cały czas.

Do najemców Galerii Katowickiej skierowany został specjalny komunikat informacyjny z zaleceniami GIS, jak również wewnętrznymi instrukcjami naszego obiektu dotyczącymi szczególnego dbania o zachowanie czystości oraz wzmożoną dezynfekcję wyposażenia poszczególnych elementów sklepów i salonów. Także najemcy, już we własnych lokalach, indywidualnie podejmują decyzje o wdrożeniu dodatkowych, wewnętrznych środków prewencyjnych. Pozostaje to w ich gestii.

O wszelkich zmianach, dotyczących Galerii Katowickiej, będziemy decydować na bieżąco, dostosowując się do bardzo dynamicznej sytuacji i pojawiających się komunikatów.

2. Czy właściciele sklepów mogą zamykać swoje placówki za pośrednictwem telefonicznej rozmowy z szefostwem Galerii Katowickiej, czy muszą o taką możliwość poprosić osobiście stawiając się na spotkaniu z władzami Galerii Katowickiej?

Wszyscy Najemcy znają procedury komunikowania się z Zarządcą obiektu.

Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama