107,6 FM

Katowice. Sąd Metropolitalny zamknięty do końca marca

Zmiany związane są z zagrożeniem koronawirusem i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz z wydanymi w tym względzie decyzjami władz kościelnych.

Oficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach ks. dr hab. Piotr Ryguła poinformował o zawieszeniu do 29 marca br.  przyjmowania osób w sprawach o nieważność małżeństwa kanonicznego oraz w innych sprawach, zarówno sądowych, jak i administracyjnych, właściwych temu Trybunałowi.

"Anuluje się we wspomnianym wyżej czasie wyznaczone wcześniej terminy wezwań i przesłuchań oraz udzielanie bezpłatnych porad prawnych na terenie Sądu" - dodał w specjalnym komunikacie ks. Ryguła.

Oficjał prosi również o powstrzymanie się we wspomnianym terminie od składania skarg powodowych. W kancelarii Sądu w godz. 9.00-12.00 od poniedziałku do piątku w sprawach koniecznych i bardzo pilnych można uzyskać informację pod numerem telefonu zamieszczonym na stronie Sądu (https://archidiecezjakatowicka.pl/sad-metropolitalny). Informacje na temat pracy Sądu prosimy także szukać na wskazanej stronie Sądu Metropolitalnego.

W związku z powyższym, adwokatów oraz strony procesowe informujemy, że zawieszony jest także bieg wszystkich terminów procesowych w sprawach, które toczą się przed tutejszym Trybunałem.    

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama