107,6 FM

15.3.2020 | Czy post ma dać nam w kość? | Czy potrzebujemy nadzwyczajnych szafarzy?

15.3.2020 | Czy post ma dać nam w kość? | Czy potrzebujemy nadzwyczajnych szafarzy?   Akcja postna „Lekkość bytu” – Stowarzyszenie Wiosna rozdaje przechodniom chleb posypany popiołem i baloniki Henryk Przondziono /Foto Gość

Przypomnijmy sobie na początek interesujące i inspirujące wydarzenia minionego tygodnia, który także w Kościele przebiegł pod dyktando pandemii koronawirusa.

"Kościelne konteksty" - czyli ks. Rafał Skitek zagląda do zagranicznych mediów, które piszą np. o większej liczbie kobiet pracujących w Watykanie...

...oraz o wizycie biskupów francuskich u papieża Franciszka.

Po co jest post? Istotę postu, jako praktyki pokutnej wyjaśnia s. Alberta, elżbietanka.
- Postowi trzeba nadać jakąś szczególną intencję, wtedy ma sens. Post przywraca nam równowagę, zwłaszcza w relacji z Bogiem - mówi s. Alberta:

Dzisiaj Kościół patrzy na przeżywanie pokuty, jako na coś bardziej wewnętrznego - mówi s. Alberta:

W archidiecezji katowickiej ponad 240 mężczyzn rozpoczęło przygotowania do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św.
- Zawsze nadzwyczajna była sytuacja, kiedy mogłem przyjąć Pana Jezusa na rękę. I kiedy proboszcz zaproponował mi zostanie nadzwyczajnym szafarzem Komunii św., pomyślałem: to będzie coś fantastycznego - mówi jeden z szafarzy z wieloletnim stażem, Robert Moczulski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy