107,6 FM

Schwytano mężczyznę, który twierdził, że Budapeszt może zostać zamknięty

Policja węgierska zatrzymała mężczyznę, który na swoim vlogu jako pierwszy zamieścił pogłoskę, jakoby sztab operacyjny ds. koronawirusa rozważał zamknięcie Budapesztu - podało w niedzielę MSW podkreślając, że twierdzenie to jest całkowicie pozbawione podstaw.

Pracownicy wydziału ds. przestępczości cyfrowej zidentyfikowali youtubera, który rozpowszechniał tę pogłoskę. W mieszkaniu 30-letniego mężczyzny przeprowadzono rewizję i skonfiskowano sprzęt komputerowy oraz niecałe 6 gr substancji pochodzenia roślinnego, co do której istnieje podejrzenie, że może być narkotykiem - podała policja.

Mężczyzna został przesłuchany jako podejrzany o zastraszanie zagrożeniem publicznym. Przyznał, że zamieścił wspomniane nagranie.

MSW przypomniało, że sztab operacyjny apeluje o powściągliwość i odpowiedzialne zachowanie.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd 32 przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama