107,6 FM

Ozdrowieńcy to nie to samo, co osoby wyleczone

W sobotę szef GIS podał informację o 13 ozdrowieńcach wśród osób z potwierdzonym koronawirusem w Polsce. To jednak nie to samo, co osoby wyleczone. Jaka jest różnica?

W czasie sobotniej konferencji prasowej dotyczącej zachorowań na COVID-19 w Polsce dniach Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas poinformował, że mamy 13 ozdrowieńców i to jest dobra wiadomość. Powszechnie informacja ta została zinterpretowana jako pierwsze 13 osób wyleczonych z zakażenia koronawirusem. Tymczasem ozdrowieniec to nie to samo, co osoba wyleczona. Jaka jest różnica?

Ozdrowieniec to pacjent, u którego ustąpiły objawy choroby. Nie wyklucza to jednak tego, że w jego organizmie nadal może być obecny wirus. Za osobę wyleczoną uznaje się taką, u której ustąpiły objawy, a dwukrotnie wykonany test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny. Przeciętnie cykl trwania choroby spowodowanej koronawirusem z Wuhan trwa około 20 dni.

Do domu są wypuszczane osoby wyleczone, nie ozdrowieńcy. Z relacji włoskich lekarzy wynika, że wirus bywa podstępny i zdarza się, że po ustąpieniu objawów i poprawie stanu chorego dochodzi do ponownego ataku choroby.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama