107,6 FM

Caritas archidiecezji katowickiej przekazuje odzież ochronną dla kapelanów

100 fartuchów, czepków, butów ochronnych i 2 tysiące rękawiczek otrzymali kapelani szpitalni z archidiecezji katowickiej. Środki ochrony przekazała kapłanom Caritas Archidiecezji Katowickiej.

- Jako katowicka Caritas organizujemy pomoc dla naszych kapelanów - mówi ks. Łukasz Stawarz, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej. - Wiadomo, że sytuacja służby zdrowia nie jest łatwa w tej chwili, księża kapelani są narażeni na kontakt z chorymi, dlatego postanowiliśmy zakupić potrzebny ubiór dla księży pracujących w szpitalach.

- Przede wszystkim chodzi o higienę, ale też o to, by chronić swoje życie i żeby innych nie zarażać - wyjaśnia ks. Marcin Niesporek, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia archidiecezji katowickiej. - Żeby ci pacjenci, którzy są na oddziale mieli poczucie, że ta posługa kapelana jest spełniana w bezpieczny i higieniczny sposób.

Posługa kapelanów szpitalnych w archidiecezji katowickiej ciągle jest pełniona, kapelani cały czas są do dyspozycji chorych, gdyby była potrzeba spowiedzi, sakramentu chorych, to kapelani udzielają sakramentów - mówił ks. Niesporek.

- Pierwsza partia pomocy, jaka poszła dziś do szpitali, to 100 fartuchów, 100 czepków, 2 tys. rękawiczek, a także 100 sztuk obuwia ochronnego - mówił ks. Stawarz.

Odzież ochronna trafiła do kapelanów posługujących w szpitalach: w Katowicach, Tychach, Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju i Wilchwach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama