107,6 FM

Tychy. Powstał szpital zakaźny. Jest gotowy do przyjęcia pacjentów z koronawirusem

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach w pilnym trybie został przekształcony w szpital zakaźny. - Jest już gotowy na przyjęcie pacjentów z koronawirusem – poinformowała jego rzeczniczka Małgorzata Jędrzejczyk.

Szpital ma dysponować 250 łóżkami dla chorych. Jak mówi rzeczniczka trwa dopełnianie ostatnich formalności. Szpital o profilu zakaźnym w Tychach będzie drugą w województwie śląskim placówką po Raciborzu przeznaczoną wyłącznie dla pacjentów zakażonych.

Przypomnijmy, że w sobotę - z powodu przekształceń - tyski szpital wstrzymał przyjęcia i zamknął izbę przyjęć. Pacjentów przyjęły pobliskie placówki.

Poradnię nocnej i świątecznej opieki przeniesiono do części szpitala oddalonej od bloku łóżkowego. Przy budynku mieszczącym Oddział Zakaźno-Obserwacyjny ustawione zostały namioty do triażu, czyli wstępnej oceny stanu zdrowia pacjentów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Dlaczego??
  02.04.2020 09:43
  Największą liczbą zgonów z powodu koronawirusa w Tychach??? Dlaczego tak jest??? Nie radzicie sobie czy o co chodzi??? Info z dnia 2 kwietnia
 • Malgorzata
  02.04.2020 12:04
  Właśnie widać jacy to fachowcy i jak dają radę
  doceń 1
 • Gabi
  03.04.2020 22:44
  Drogi personelu medyczny jesteśmy z Wami.
  doceń 0
 • Olo
  17.04.2020 19:16
  Dlaczego szpitalu w Tychach umiera tyle ludzi? Przez ostatnie 10 lat zmiany zarządu przekształcenia eksperymenty
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama