107,6 FM

Koronawirus: Ponad 30 księży zmarło we Włoszech

W ciągu 72 godzin w diecezji mediolańskiej zmarło z powodu koronawirusa trzech księży - donosi mediolański dodatek dziennika „Il Giorno”.

We wtorek 17 marca zmarł głównie z powodu problemów z sercem zaostrzonych przez koronawirusa 82-letni ks. Marco Barbetta, który był przez szereg lat duszpasterzem akademickim na tamtejszej politechnice. Następnego dnia, w środę 18-go, zmarł 70-letni ks. Luigi Giussani, teolog i wybitny intelektualista, związany z ruchem „Komunia i Wyzwolenie”. Był duszpasterzem akademickim studentów Uniwersytetu Mediolańskiego.

Z kolei wczoraj, 19 marca zmarł 63-letni ks. prał. Ezio Fioravante Bisello, który ostatnio był zastępcą ceremoniarza i asystentem penitencjarnym (w odniesieniu do spowiedzi w szczególnych przypadkach, rozpatrywanych przez władzę biskupa). Z niepełnych jeszcze danych można sądzić, że dotychczas z powodu pandemii koronawirusa zmarło we Włoszech ponad 30 kapłanów.

« 1 »
 • Horowski
  20.03.2020 15:29
  Ks. Luigi Giussani, który był założycielem ruchu Komunia i Wyzwolenie zmarł był w roku 2005 (zob.: https://it.wikipedia.org/wiki/Luigi_Giussani), natomiast ten ks. Luigi Giussani, który zmarł na koronawirusa, nie był związany z tymże ruchem i nie wykładał na uniwersytecie, tylko uczył w liceum (źródło: https://www.milanotoday.it/attualita/coronavirus/morto-don-luigi-giussani-beccaria.html).
  Troche więcej rzeteności, proszę!
  A to, że uniera tylu księży we Włoszech, to przede wszystkim konsekwencja średniej wieku w tym środowisku.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama