107,6 FM

KGHM włącza się w walkę z epidemią SARS-CoV-2

Laboratoria diagnostyczne, produkcja płynów dezynfekujących czy maseczek chirurgicznych to tylko niektóre działania grupy KGHM w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Europa z każdym kolejnym dniem coraz bardziej pogrąża się coraz bardziej w pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Choroba COVID-19 paraliżuje systemy ochrony zdrowia i drastycznie uderza w gospodarki państw, które zmagają się z epidemią. Obecnie zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w blisko 200 państwach świata, w tym w Polsce. Już teraz wiadomo, że skala zachorowań i konieczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu ludzi i przedsiębiorstw odbiją się na poziomie życia i gospodarce. W związku z tym przygotowano szereg ustaw - tzw. Tarczę Antykryzysową - które mają złagodzić skutki pandemii na rodzimym rynku. Tysiące ludzi i firm włączają się w walkę z rozprzestrzeniającą się chorobą. Jedną z nich jest światowy potentat w branży produkcji miedzi - grupa KGHM.

Jedna ze spółek należących do grupy - NITROERG z Bierunia - która dotychczas specjalizowała się w produkcji dynamitu, obecnie uruchomiła linię produkcyjną płynu do dezynfekcji. W najbliższych dniach z bieruńskiego zakładu KGHM ma wyjeżdżać nawet 20 ton tego produktu na dobę. Środek wirusobójczy ma trafić do szpitali, urzędów i firm.

W innej spółce - KGHM ZANAM - ruszyła już produkcja maseczek chirurgicznych, na których niedobór cierpi cała Europa. KGHM udostępniło też swoje laboratoria, w których przeprowadzane będą testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, konieczne do zdiagnozowania choroby COVID-19. Innym z działań KGHM jest przekazanie nieruchomości, która zostanie wykorzystana jako ośrodek kwarantanny w powiecie głogowskim. W ramach profilaktyki na czas trwania pandemii pracownicy powyżej 65 r. życia nie muszą pojawiać się w pracy.

- To czas wyzwań, ale też szczególnej mobilizacji. Działamy na rzecz naszych pracowników, lokalnych społeczności i samorządów oraz całej Polski – podkreśla prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama