107,6 FM

Wsparcie dla Nowego Miasta

Do pracy w nowomiejskim szpitalu dołączy 5 lekarzy, wśród nich Stanisław Karczewski.

Starosta Grójecki w związku z potwierdzeniem zachorowań na COVID-19 wśród personelu medycznego w szpitalu w Nowym Mieście podjął decyzję o wystąpieniu z wnioskiem do wojewody mazowieckiego z prośbą o wsparcie. Ten odpowiedział na apel starosty. W oświadczeniu dostępnym na stronie gov.pl czytamy: "Służby Wojewody Mazowieckiego są w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala i udzielą pomocy tak, by wszyscy pacjenci znaleźli się pod właściwą opieką medyczną. Pacjenci z potwierdzonym pozytywnym wynikiem zarażenia COVID-19 wymagający dalszej hospitalizacji będą przetransportowani do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą dołączy 5 lekarzy (internistów i chirurgów). Wśród nich Marszałek Stanisław Karczewski. Pozostali chorzy z potwierdzonym pozytywnym wynikiem, których stan zdrowia pozwala na wypisanie do domu, będą przebywać w domowej izolacji. Jeśli chodzi o zawieszenie działalności szpitala - taki wniosek zgodnie z ustawą o działalności leczniczej musi złożyć dyrekcja szpitala" - napisał wojewoda.

Władze powiatu nadal czekają na wyniki testów przekazanych do laboratorium. Obecnie wiadomo, że wzrosła liczba zarażonego personelu medycznego w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Obecnie jest 14 potwierdzonych przypadków wśród personelu i 2 wśród członków rodzin. Mimo wsparcia udzielonego przez wojewodę sytuacja w placówce jest bardzo trudna, bowiem większość pracowników objętych jest kwarantanną. Brakuje pielęgniarek i lekarzy. Do placówki skierowano ratowników medycznych z Radomia, którzy wyjeżdżają do nagłych przypadków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama