107,6 FM

Odroczone badania okresowe pracowników

Badania okresowe pracowników zostają zawieszone na czas trwania epidemii koronawirusa - pisze sobotni "Nasz Dziennik".

Jak poinformowało "ND" Ministerstwo Zdrowia, rząd zdaje sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji epidemicznej pracodawcy mają problem z realizacją badań okresowych.

"W związku z tym Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podjęły prace legislacyjne mające na celu rozwiązanie powyższego problemu i przedłużenie obowiązywania badań dopuszczających do pracy" - mówi dziennikowi Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z biura komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

O takie rozwiązanie - jak przypomina "ND" - apelowali pracodawcy, związki zawodowe, lekarze, a także sami pracownicy.

"W wyniku pojawienia się w naszym kraju SARS-CoV-2 sytuacja na rynku pracy bardzo się skomplikowała. Część przedsiębiorstw została zmuszona do zawieszenia swojej działalności. Te, które dalej funkcjonują, zgłaszają rządowi problem wynikający z obowiązku przeprowadzania badań pracowniczych" - czytamy w "Naszym Dzienniku".

"ND" przypomina, że prawo pracy zabrania podjęcia zadań służbowych przez pracownika, gdy nie ma on ważnych badań.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama