107,6 FM

Śląskie. 7 kolejnych przypadków koronawirusa w naszym województwie. W całym kraju 40 nowych zakażeń

Mamy 40 nowych, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Z tego 7 kolejnych przypadków w województwie śląskim.

Resort zdrowia poinformował, że nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, po 5 osób z woj. podkarpackiego oraz dolnośląskiego, 3 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 492. Pięć z tych osób zmarło.

W naszym regionie – jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach – wśród zakażonych jest starszy starszy mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną. Jego stan zdrowia jest dobry, przebywa na domowej kwarantannie pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Bytomiu. Podobnie jak mężczyzna w sile wieku, który tydzień temu powrócił z Izraela. Zgodnie z wytycznymi sanepidu przebywał on w kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy, zgłosił się na oddział zakaźny do szpitala w Chorzowie. Dodatni wynik na obecność koronawirusa wykazały także próbki pobrane od mężczyzny, który przebywał w kwarantannie po powrocie z Hiszpanii. Pacjent w sile wieku jest w dobrym stanie i kuruje się w domu za zgodą lekarza. Jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Dąbrowie Górniczej.

W cieszyńskim szpitalu natomiast hospitalizowana jest starsza kobieta, która miała kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. W izolacji domowej leczy się z kolei młody mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jest w dobrym stanie i pod nadzorem sanepidu w Katowicach. Również w izolacji domowej przebywa młoda kobieta, która zakaziła się prawdopodobnie od obywatela Danii. Kobieta nie wykazuje niepokojących objawów koronawirusa, dlatego po wizycie na oddziale zakaźnym w Chorzowie i konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych wróciła do domu. Jest pod nadzorem katowickiego sanepidu.

Siódma z zakażonych osób trafiła do szpitala zakaźnego w Tychach z objawami nudności, ogólnym osłabieniem i brakiem apetytu. To starsza kobieta. Jak ustalili inspektorzy sanitarni z Rybnika, tydzień temu była ona na uroczystości rodzinnej. Teraz służby ustalają wszystkie osoby, z którymi kobieta miała kontakt.

Na tę chwilę mamy 56 przypadków zakażenia koronawirusem w  województwie śląskim. Hospitalizowanych jest 75 osób, 2136 osób objętych jest kwarantanną, a 7111 – nadzorem sanitarnym.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama