107,6 FM

Panika po Mszy celebrowanej przez kapłana, u którego wykryto COVID-19

Kenia potwierdziła w poniedziałek 16 przypadek koronawirusa.

Panikę w hrabstwie Siaya, w południowo-zachodniej części Kenii, wywołał przypadek księdza, który 11 marca wrócił do kraju z Rzymu, a 14 marca celebrował Mszę św. dla około 100 osób zebranych na pogrzebie w miejscowości Ugunja, udzielając zebranym komunii.

Kapłan miał następnie spędzić noc na parafii w sąsiedniej miejscowości Rarieda (jakkolwiek władze hrabstwa tego nie potwierdzają) a następnie udał się do stolicy Nairobi. Tam trafił do szpitala Kenyatta National Hospital, gdzie uzyskał wynik pozytywny na obecność wirusa - poinformował w poniedziałek 23 marca lokalny standardmedia.co.ke

W czasie, gdy kapłan sprawował Mszę św. w kraju nie obowiązywał jeszcze, obecny aktualnie, zakaz zgromadzeń publicznych.   

Wynik pozytywny uzyskał również jeden z ministrów, o czym informuje BBC. Niestety polityk przerwał domową kwarantannę, spotykając się z innymi osobami. Władze poddały go przymusowej kwarantannie, pod groźbą karną.

Obecnie w Kenii, monitorowanych jest 500 osób, które miały kontakt z 16 zdiagnozowanymi przypadkami.

Rząd zaapelował do hoteli, w których goście są poddawani obowiązkowej kwarantannie, o obniżenie stawek o co najmniej połowę.

Przewoźnicy transportu publicznego zostali zobowiązani do przewozu nie więcej niż 60 proc. pojemności pojazdów.

Setki ludzi w stolicy straciły już pracę, wskutek zamknięć kolejnych branż.

W środę 18 marca rząd zawiesił wszystkie loty międzynarodowe, poza lotami towarowymi. Zawieszone zostały nabożeństwa w kościołach, modlitwy w meczetach, pogrzeby, szkoły i wszelkie zgromadzenia,

 

 

 

 

 

« 1 »
  • BabaJaga1
    24.03.2020 10:09
    w mojej parafi tez panika wsrod tych co wbrew poleceniu biskupa wpychali sie do kosciola.Biskupi w trosce o kaplanow i wierych musza jednak bardzo stanowczo zadzialac bo robi sie z tego rosyjska ruletka.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama