107,6 FM

Ruda Śląska. Wstrząs w kopalni Bielszowice. Ucierpiało czterech górników

Czterech górników zostało poszkodowanych w wyniku wstrząsu w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Do wypadku doszło tysiąc metrów pod ziemią - w drążonym chodniku.

Trzech pracowników kopalni ma potłuczenia a jeden poszkodowany - złamaną nogę. Ich życie nie jest zagrożone. Wszyscy podczas transportu do szpitali byli przytomni. Górnik ze złamaną nogą dziś przejdzie zabieg. Pozostali zostali wypisani do domu.

Energię wstrząsu oceniono na blisko 2,6 w skali Richtera. Kiedy rejon będzie  bezpieczny, będzie można ocenić, jaka jest skala zniszczeń pod ziemią.

Przyczyny i okoliczności wypadku bada Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach, pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama