107,6 FM

Papież Franciszek upadnie na twarz pod krzyżem

W zeszłym tygodniu Ojciec Święty wędrował pieszo z bazyliki Matki Bożej Większej do kościoła św. Marcelina, gdzie znajduje się cudowny starożytny krzyż. Teraz ten krucyfiks dotrze do Watykanu, a papież dokona jutro przed nim aktu prostracji.

Mieszkańcy wierzą – jak pisze włoski „Il Messaggero” – że cudowny krzyż zatrzymał zarazę w Rzymie w XVI wieku. Tydzień temu papież klęczał przed nim w kościele przy jednej z głównych ulic Wiecznego Miasta – via del Corso. Jutro ten krucyfiks zostanie przewieziony małą furgonetką do Watykanu. Jak pisze dziennik, „powinien przybyć z piękną procesją, ale nie są to odpowiednie na to czasy”.

Krzyż zostanie wystawiony na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, gdzie papież – naprzeciwko robiącego dodatkowo dramatyczne wrażenie pustego placu św. Piotra – upadnie na twarz przed krucyfiksem, aby „błagać o ustanie tej epidemii bez końca, która powoduje śmierć i rany na całym świecie, hamując gospodarkę na pięciu kontynentach i rujnując życie całej ludzkości”.

Gazeta przypomina, że koronawirus dotarł po cichu także do Domu św. Marty, gdzie mieszka papież i ok. 30 gości (prawie wszyscy pracują w watykańskich kongregacjach). Okazało się, że przedwczoraj, podczas rutynowych badań w ambulatorium watykańskim, jeden z najbliższych współpracowników papieża z Sekretariatu Stanu miał zbyt wysoką temperaturę. Natychmiast wdrożono procedury, duchownego odizolowano w jego pokoju i pobrano mu wymaz. Następnego dnia okazało się, że wynik jest pozytywny. Kapłan został przewieziony do szpitala Columbus. Jego stan jest dobry, ale to już szósty przypadek, który – jak piszą dziennikarze – „pokazuje, że epidemia postępuje szybko także wewnątrz Murów Leoniana, gdzie żyje ok. 500 mieszkańców, których średnia wieku przekracza siedemdziesiątkę”.

Mówi się, że to ostatnie chwile do całkowitego zamknięcia Watykanu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • spe
    26.03.2020 13:07
    "Ojciec Święty, zanim tam [pod krzyż - dop. mój] dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze" (http://www.sekretariatfatimski.pl/fatima-objawienia-403/685-iii-tajemnica-fatimska-komentarz-kosciola).
    doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama