107,6 FM

Gadający dron patroluje plaże nad rzymskim Fiumicino

Od ubiegłego tygodnia obowiązuje zakaz wstępu na publiczne plaże w Fiumicino. Policjanci używają drona, by wyłapywać niezdyscyplinowanych spacerowiczów.

Najpierw dron kontrolował wybrzeże we Fregene, teraz urządzenie obrony cywilnej wróciło nad promenady wzdłuż morza w Fiumicino, by wesprzeć patrole lokalnej policji. Burmistrz Esterino Montino wytłumaczył dziennikowi „Il Messaggero”, że chodzi o „ukrócenie niekontrolowanego przemieszczania się ludzi po plażach” i - co za tym idzie - o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dostęp do istniejących tam budek gastronomicznych czy innych budynków mają tylko właściciele lub upoważnione przez nich osoby, które mogą wykonywać ewentualne naprawy czy drobne remonty w czasie przerwy technicznej.

"Aby monitorować 24 kilometry wybrzeża, zaufaliśmy technologii, czyli dronowi, który jest wyposażony w urządzenie audio" - tłumaczy burmistrz Montino. Emitowany z drona głos wyprasza spacerowiczów z plaż i przypomina surowe przepisy, których należy bezwzględnie przestrzegać.

Głos znajdującego się ok. kilometr od plaży pilota-operatora z obrony cywilnej przestrzega na przykład spacerujących po piaszczystym brzegu właścicieli psów, by założyli zwierzętom smycze, lub wzywa ich do opuszczenia wybrzeża.

Dron posłużył także do „wykrycia” pozrywanych przez wiatr taśm odgradzających niedostępne czasowo dla mieszkańców miejsca wzdłuż wybrzeża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama