107,6 FM

Wodzisław Śląski. Pożyczki powiatu dla szpitali w Rydułtowach i Wodzisławiu umorzone

830 tys. złotych - pożyczki na tę kwotę zostały umorzone powiatowym szpitalom w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Decyzję podjął zarządu powiatu wodzisławskiego.

Wniosek o umorzenie pożyczek złożył dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim - Krzysztof Kowalik. Wskazał, że od wielu lat szpitale są niedofinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a kondycja finansowa placówek jest trudna. Nie pomogły też zmiany w funkcjonowaniu szpitali wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia.

O przyczynach pozytywnego rozpatrzenia wniosku dyrektora szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach mówi Wojciech Raczkowski, rzecznik starostwa powiatowego w Wodzisławiu Śląskim:

To kolejne wsparcie dla placówek. Wcześniej pomoc dla szpitali zapowiedzieli też włodarze Wodzisławia Śląskiego i Radlina. Samorządy wsparły szpitale kwotą kolejno: 300 i 20 tysięcy złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama